Mikro Drive

Mikro Drive ile tüm verilerinizi yedekleyin!

Her zaman her yerden ulaşın. Verilerinizin yedekleneceği tarih ve saati belirleyin, veri kaybı yaşamayın!


Mikro Drive Avantaj Paketleri 28TL'den başlayan fiyatlarla kullanın.

Mikro Drive tüm verilerinizi otomatik olarak yedekler, her yerden erişim olanağı verir.

MİKRO DRIVE, Mikro Yazılım programlarını kullanan işletmelerin karşılaştıkları disk arızaları ve siber saldırılar gibi sebeplerden dolayı veri kayıplarının önüne geçmek için geliştirildi. MİKRO DRIVE ile verilerinizi bulut ortamında kolayca yedekleyebilecek ve güvende iş yapmanın huzurunu yaşayacaksınız. Verileriniz Türkiye’deki bir veri merkezinde saklanacaktır.

Mikro Yazılım ürünlerinden herhangi birini satın alanlara Mikro Drive kotası hediye!

Mikro Run için 64 MB, Mikro Jump için 128 MB, Mikro Fly için 256 MB, Mikro Müşavir için 128 MB tanımlanmaktadır.

Mikro Drive, SQL'deki verileri %5 oranında sıkıştırarak yedekler. Mikro Yazılım programının veri tabanının sıkıştırılmış hali 7.5 MB'dir.


Mikro Yazılım’ın Mikro Run, Mikro Jump, Mikro Fly ve Mikro Müşavir programları içerisindeki firma verilerini ve firmalarına ait dosyaları yedeklemek isteyen tüm işletmeler.
Yedekleme işlemlerini otomatik olarak belirlenen tarih ve saatte buluta alınmasını isteyen işletmeler.
Sadece ticari program verileri değil önemli gördüğü tüm iş verileri ile beraber toplu olarak yedek alıp tek platformdan yönetmek isteyen işletmeler.
MİKRO DRIVE’ın özel Dosya Yedekleme seçeneği sayesinde Mikro Yazılım kullanıcısı olmasanız bile bilgisayarınızdaki dosyaları otomatik yedekleyebilme imkanına sahip olacaksınız. MİKRO DRIVE’da veri dosyalarının yedeklenmesinde SQL Back-up yöntemi kullanıldığı için veri dosyasının boyutu ciddi oranda düşer ve ihtiyaç duyulan alan azalarak yedek dosyalarının internete yüklemeniz aynı oranda hızlanır.

MİKRO DRIVE, yedekleme işlemini planlanan zamanda arka planda yaparak bilgisayarınızın çalışmasına engel olmaz veya yavaşlatmaz. Ayrıca MİKRO DRİVE ile yedekleme işleminde çok hızlı çalışan fark yedeği yöntemi sayesinde gün içerisinde birkaç defa yedek alma imkanı da sizlere sunuluyor.

MİKRO DRIVE, veri dosyaları haricindeki .pdf, .xls, .txt ve .jpg uzantılı dosyalarda değişiklik olmadığı sürece tekrar tekrar dosyayı yedeklemez ve bu sayede de yedekleme alanı daha verimli bir şekilde kullanılmış olur. Güvenlik için, internete yüklenecek her dosya MİKRO DRIVE ile önce şifrelenir sonra parçalara ayrılır. Bu sayede sunucuya yetkisiz bir erişim söz konusu olsa dahi, dosya parçalarının birleştirilmesi ve şifresinin çözülmesi imkansıza yakındır. Son olarak yedekleme işleminin bitişinde, işlem durumu veya ortaya çıkmış hatalar ile ilgili kullanıcı e-posta ile bilgilendirilir. Herhangi bir virüs, sabit disk arızası gibi sebeplerden dolayı veri kaybı yaşayan işletmelerin yedekten dönerek kesintisiz çalışmalarını sağlar.

Olası veri kayıpları sonrasında bilgileri tekrar girilmesi için insan kaynağı maliyetini önler.

Klasik yöntemler ile alınan yedeklemelerdeki donanım maliyetlerinim önüne geçer.

Verileriniz tercih ettiğiniz tarih ve saatte otomatik olarak yedeklenir, veri kaybı yaşanmaz. Ayrıca tek tuşla istediğiniz tarih ve saatteki yedeği geri alabilirsiniz.
MİKRO DRIVE ile yedeklenen verileriniz Türkiye’de Turkcell Veri Merkezi’nde güvenle saklanır. Verilerinize sizden başka kimse erişemez.

Verileriniz tercih ettiğiniz tarih ve saatte otomatik olarak yedeklenir, veri kaybı yaşanmaz.

Mikro Yazılım programınızdaki ve tüm kişisel verileriniz (fotoğraf, video, doküman…) yedeklenebilir.

Ortak veri paylaşımı yapılabilir.

Tüm verilerinize istediğiniz zaman istediğiniz platformdan(web, mobil, tablet) erişim sağlanır.
Verilerimi benden başka kimse görebilecek mi? Hayır, verilerinizi sadece siz görebilirsiniz.

Verilerim nerede saklanacak? Verileriniz Türkiye’de Turkcell Veri Merkezi’nde saklanacaktır.

Verilerime nasıl erişeceğim? Giriş sayfasına erişmek için TIKLAYINIZ.

Verilerime hangi platformlardan erişebilirim? Bilgisayarınızdan, ios/android tabanlı mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

MİKRO DRIVE kullanırsam sadece Mikro programındaki verilerimi mi yedeklerim? Hayır, MİKRO DRIVE ile hem Mikro programlarındaki verilerinizi yedekleyebilir hem de kendi kişisel dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı… yedekleyebilirsiniz.

MİKRO DRIVE fiyatları nasıl? Yıllık faturalandırma yapılmaktadır. Lisansı satın aldığınız takdirde MİKRO DRIVE’ı 1 yıl kullanabilirsiniz. MİKRO DRIVE kullanmaya devam etmek için bir sonraki yıl tekrar lisans satın almanız gerekmektedir.

Demo yapabilme imkanım var mı? Evet, demo talebiniz için aşağıdaki demo formunu doldurmanız yeterlidir.

MİKRO DRIVE satın almak için Mikro Yazılım Programı kullanıcısı olma zorunluluğum var mı? Hayır, Mikro Yazılım programı kullanıcısı olmasanız da MİKRO DRIVE’ı kullanabilir, kendi kişisel dosyalarınızı, video, fotoğraf vb. dokümanlarınızı yedekleyebilirsiniz.