Web Tasarımı ?

Web tasarımcısı değilsiniz ancak web sitesi tasarımı nasıl yapılır diye merak ediyorsunuz… İhtiyacınız olan üç temel adım şöyle:
1. Güçlü bir hosting hizmeti edinin.
2. Bir web sitesi kurulum aracı seçin.
3. İçerik ekleyin

1. Web sitesi tasarımı nasıl Web sitesi tasarımı nasıl yapılır?


Şimdi, bu adımları ayrıntılı şekilde inceleyelim…
• Web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda katı kurallar yok. Ancak iyi web sitelerinin ortak özelliklerini de göz ardı etmemek gerekiyor. İşte bunun için birkaçipucu…
• Temiz ve basit bir tasarım yapın
• “Azı karar, çoğu zarar” web sitesi tasarımı nasıl yapılır derken aklınızda tutmanız gereken bir deyim. En önemli mesajınızın hangisi olduğunu seçerek, buna ana sayfanızda yer verin. Ek bilgilere diğer ilgili sayfalarda yer verebilirsiniz.
• Web siteniz, ilk kez ziyaret eden biri için ilk 10 saniyede karışık görünmesin. Renkleri ve fontları dikkatli seçin, çok fazla seçeneği bir arada kullanmaktan kaçının.
Bir web sitesi kurabilmek için, öncelikle onu koyacak bir yerinizin olması lazım; bu da hosting. Aynı zamanda bir alan adı alarak, kuracağınız web sitesinin adresini de belirlemeniz gerek. Yüzlerce hosting seçeneği var ancak aşağıdaki temel unsurları kapsayacak bir hosting sağlayıcısı seçmeye dikkat etmelisiniz:

Güvenilirlik: Hosting sağlayıcısının garantilediği uptime nedir?

Depolama:
Web sitenizde yer alacak dosyalar için ne kadar alana ihtiyacınız olacak? İpucu: Çok fazla fotoğrafa yer verecek büyük e-ticaret siteleri web siteler (örneğin, fotoğraf web siteleri) daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyar.
Bant genişliği (bandwidth):
Yüklü web sitesi trafiği mi bekliyorsunuz? Hosting sağlayıcınızın buna uygun bant genişliği sunduğundan emin olun.
Ölçeklenebilirlik:
Trafiğin artması durumunda hosting sağlayıcınız mevcut planınızı ölçeklendirebiliyor mu? Yapamıyorsa, web siteniz çökebilir.
Güvenlik:
Hosting planında yer alan güvenlik seçeneklerine özellikle dikkat edin. DDoS saldırılarına karşı 7/24 izleme ve koruma olup,
Destek:
Ne tür bir teknik destek sunuluyor?